Karanlık Odaları Aydınlatacak Dekorasyon Fikirleri

Kasvetli bir oturma odasını ferah ve şık bir salona dönüştürmek sandığınızdan daha uygun, kolay ve eğlenceli olabilir. Eviniz en önemli yaşam alanınız olmakla birlikte sizi tamamıyla yansıtan tek mekândır. Bu nedenle aydınlık ve ferah bir ev tasarlamayı ertelememeli ve bu uygulamaların lastikli halı örtüsü gibi yeni nesil pratik dekorasyon fikirleri ile sandığınızdan da avantajlı olabileceğini unutmayın.

İlk iş beyaza bulaşmak

aydınlık oda tasarımı

Aydınlık odaların ilk şartı açık renkleri kullanmaya başlamaktır. Keskin değişimlere ihtiyacınız vara tüm duvarınızı beyaza boyayabilir, koyu renklerde perdeleri kaldırarak ekru veya krem tonlarında fonları yerleştirebilir, aydınlık etkisini arttırması için aynaları duvarlara yerleştirmelisiniz. Duvarlarınızda ayna yerine daha ilgi çekici yansıtıcılar için sinema ünitesi kullanmak ve bunu da açık tonlarda seçmek faydalı olabilir. Tabi ki beyazı kullanmanın olmazsa olmaz parçası halılarda halı örtüsünün kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Beyaz rengini dekorasyonda kullanacakların en büyük çekincesi beyaz rengin özellikle halı gibi kolay kirlenen bir üründe nasıl kullanılacağıdır. Ancak 40 dereceye kadar makinede rahatlıkla yıkanan, lekeleri silindiğinde kolayca çıkaran, aynı zamanda anti bakteriyel ve anti alerjik özelliklerine aynı özelliklere sahip normal bir halıdan çok daha uygun halı örtüsü fiyatları sayesinde sahip olmanızı sağlayan halı örtüsü modelleri bu endişeleri ortadan kaldırmaktadır.

 

Aydınlığa detaylar eklemek

dekorasyon fikirleri

Eğer dekoratif ürünlerle aydınlatma konusunda başarılı olamayacağınızı düşünüyorsanız, açık renkleri büyük parçalarda kullanmaya devam ederek detaylardaki renk özgürlüğünüzü arttırabilir, birçok farklı renkte detayı büyük mobilyalar kadar dikkat çekici olmadığı için rahatça seçebilirsiniz.

Aydınlatma sistemleri de konuyla ilgili önemli bir husus olmakla birlikte, el işlemeli vintage abajurların özellikle beyaz zemine pembe-yeşil desenli olanları, çok şık bir hava yaratabiliyor. Aynı şekilde çiçek desenli bir halı örtüsü satın almak da uyumu destekliyor.

Aydınlatma ürünlerinde daha modern bir tarz arayışındaysanız, tavandan sarkan uzun gümüş rengi lambalar, mutfakta olduğu gibi salonda da kullanılmaya müsait ve minimalist görünüme katkı sağlayan modeller olabiliyor.

Dekorasyonda püf noktalardan faydalanarak evinizi aydınlık bir görünüme kavuşturmak mümkün olabiliyor ve bu yenilikçi hareketinizde halılarınızı açık renklerde koruyan halı örtüsü kullanmak akıllıca olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir