Sıcacık Salonlar için Desenli Dekorasyon Fikirleri

Yaz günlerinin o sıcacık havasını evinize taşıyarak enerjinizi her daim zirvede tutmak için evinizde farklı desenlerden yardım almak harika bir fikir olabilir. Göz yormayan bir uyum yakalandığında ve abartıya kaçmadan canlı renkleri evinize taşıdığınızda, yaşama ortamınızın ne kadar keyif verici bir hal aldığına siz bile şaşıracaksınız. Ayrıca dekorasyonda artık lastikli halı örtüsü gibi birçok pratik ürünün varlığı düşünülürse, biraz desen katmanın hiç de zor ve pahalı olmadığını fark edecekseniz.

Son zamanların modası

Son senelerde eskiye dönüş ve doğallığın sıcak renklerde buluştuğu dekorasyon temaları oldukça moda olmakla birlikte, bu dekorasyonlarda çılgın ruhlar da kendini yansıtma imkânı bulabiliyor. Sarı, turuncu, yeşil ve kırmızının kombinleri ya da mor, pembe ve grinin kombinleri iç açan bir görünüm sağlarken, ev dekorasyonunda da tek düzelikten seçenek kısıtlılığından kurtulmanıza olanak sağlıyor. Alternatifi bol halı örtüsü modellerinden kırlent kılıflarına kadar birçok ürünle, ürünlerin sadece görünümünü değiştirerek kar etmek de mümkün olabiliyor.

Sanatsal dekorasyonlar

Renkleri evinize taşımak için eğer modern çizgileri seviyorsanız sanatsal bir yardım alabilirsiniz. Farklı renk ve büyüklükte üçgen, kare gibi geometrik desenlerin sınırlarla birbirinden ayrıldığı bir bütün şeklindeki halı örtüsü modelleri ya da tablolar düz mobilyalarınıza ekleyeceğiniz birkaç kırlent ile uyumu sağlayabilir.

Halı örtüsü ayrıca sizi yeni tasarım pahalı bir halıyı satın almaktan kurtarırken, canlı renklerin kir ve leke tutma endişesinden de kurtarır. Renkleri kolay solan tekstil ürünleriniz için endişe ettiğiniz günleri geride bıraktıracak lastikli halı örtüsü modelleri, kolayca makinede yıkanır, hızlıca kurur ve ütü gerektirmez, size de solmayan canlı renklerin enerjisini almak düşer.

70’lere özlem

Evinizde 70’li yılların bohem havasını yaşatmak da renkli bir ev için harika bir tema seçeneği olabilir. Özellikle fuşya, şeker pembesi ve mürdüm renginin birlikte sıkça kullanıldığı abajur, koltuk örtüleri, sehpa örtüleri, çerçeveler ve dekoratif biblolar ile televizyon gibi teknolojik ürünleri bir arada kullanmak farkınızı ortaya koymanızı sağlayabilir.

Evinizi desenlerle yenilemek için farklı temalar seçmeniz mümkün olduğu gibi lastikli halı örtüsü gibi pratik önerilerle de bu temaya uygun değişiklikler yapmak kolaylaşır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir