Salon Dekorasyonunda Renklere Yer Açın

Salonunuza yapacağınız birkaç renkli dokunuş ile eski ve sıkıcı görünümüne elveda diyebilirsiniz. Salonunuzu eski moda ve alıştığınız halinden kolayca çıkararak kendi hayatınızı da daha renkli bir hale getirmeniz mümkün. Lastikli halı örtüsü gibi pratik öneriler ile evinizde değişiklikler yapmak sandığınızdan çok daha kolay.

 Sadece biraz renk

Salonunuzdaki kasvetli görünümü iç açıcı bir havaya dönüştürmek sandığınız gibi büyük işlemler gerektirmiyor. Salon dekorasyonunu komple yenilemek için hali hazırda ayırdığınız bir bütçe varsa bile, akıllıca yenilemeler ve biraz yaratıcılık katılmış el işi ile tasarruf etmeyi neden düşünmeyesiniz?

Sıradanlığı kırmak için biraz renk yeterlidir. Örneğin düz renk mobilyalarınıza canlı renklerde birçok kırlenti gelişi güzel yerleştirebilir, hatta kullanmadığınız bir şalınızı sehpa örtüsüne dönüştürebilir, tüm duvarı boyamak yerine sadece lamba açma kapama tuşlarınızı boyayabilir, bunun için ojelerinizle küçük desenler yapabilir veya yetenekli iseniz tablolar yapabilirsiniz. İlla değiştirmek konusunda ısrarcı olduğunuz ürünleri de yenilemenin alternatif yollarını araştırabilirsiniz. Örneğin eski halınızdan ya da bitmeyen halı lekelerinden sıkıldıysanız, dilediğiniz kadar makinede yıkayabileceğiniz, eskimeyen, toplanma ve kaymaya yol açmayan adeta yeni halı görünümü veren halı örtüsü modelleri akıllıca olabilir.

Renklerde çılgınlık

İlk başta alışkın olmadığınızı söyleyerek çekinseniz de renklerin birbiri ile oluşturduğu harika uyumu yakalamak için biraz çılgınlık yapabilirsiniz. Zıt renkleri fazla abartmadan birlikte kullanmak evinize adeta yaz havası katabilir. Örneğin kahverengi ile turuncu ya da turkuaz rengi ayrı ayrı çok şık durmakta, bu konuda da kararsız kalıyorsanız farklı desen ve renklerde halı örtüsü alarak canınız istediğinde değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Oldukça uygun olan lastikli halı örtüsü fiyatları sayesinde dekoru renklendirmede oldukça kar edebilir, diğer dekoratif gereçlerinizi de kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin düz cam bir sürahiyi boyayarak ve içine canlı çiçekler koyarak sehpanızın ortasına yerleştirebilir, eski dantellerinizi kumaş boyası ile boyayıp perdelerinize dikerek işlemeler yapabilirsiniz.

Çalışma masanıza renkli boyalarla boyadığınız konserve ya da ağzı kesilmiş pet şişelerle kalemlikler ve minik saksılar yapabilir, halı örtüsünde tercihiniz düz ve açık renklerden yana olacaksa patch work modasının harika kumaş kaplamalarını mobilyalarınızda kullanabilirsiniz.

Kısacası biraz cesaret, biraz da yaratıcılıkla evinizi renklendirmede sınırsız tasarı bulup, bunları lastikli halı örtüsü gibi pratik ürünlerin yardımıyla ucuza hayata geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir