Oturma Odaları için Eğlenceli Dekorasyonlar

Oturma odaları sizin için bir dinlenme alanı, sevdiklerinizle buluşma noktası ve ailenizle vakit geçirdiğiniz özel bir oda olarak önemlidir ve bu odayı özel kılan özelliği ise eğlencedir. Renklerin ve desenlerin bonkörce kullanıldığı eğlenceli ve enerjik tasarımlar için siz de harekete geçin, bütçenizi lastikli halı örtüsü modelleri ile halıların yenilenebildiği, kırtlent ve örtülerin kanepelere bambaşka bir hava kattığı dekorasyon önerileri ile bahane haline getirmeyin.

Ailedeki her üyenin ihtiyaç ve zevkleri düşünülerek ortak bir noktada buluşulması sayesinde daha zevkli hale getirebileceğiniz oturma odalarında hem eşiniz ve sizin hem de çocuklarınızın için görsel olduğu kadar işlevsel de eğlenceye yer açmalısınız. Peki bu oturma odaları için dekorasyonda ne gibi fikirlerden ilham alabilirsiniz?

Salonu sevdiklerinize ayırın

Salonu aile bireyleri için ve aile bireylerine ayırın. Yani sinema sisteminin bulunduğu köşeyi, yemek masasının bulunduğu ya da kitaplık ve okuma koltuğunun bulunduğu köşeleri birbirinden ayırın. Bu bölmeleri pileli perdeler ile şık bir şekilde yapabileceğiniz gibi odayı çok bölmemek ve daraltmamak adına halılar ile de yapabilirsiniz. Bu işlem için yeterince şık ya da çocuklarınıza uygun halılarınız olmadığını düşünüyorsanız halılarınıza yeni bir görünüm katarken orijinalliklerini koruyacak aynı zamanda kolay temizlenen ve mikrop barındırmayan yapısı ile çocuklar için de hijyen sağlayan halı örtüsü modelleri kullanabilirsiniz.

Dekoru da bölün

Aynı oda içerisinde farklı temalar eğer bu temaları birbirinden özenle ayırabilirsiniz hoş ve geniş bir görünüm sağlayabilir. Örneğin sinema sistemi karşısına büyük bir L koltuk ve atıştırmalıkları koymak için bir sehpa yerleştirmekle yetinebilir ancak okuma köşenizde ferforje lamba, sallanan ahşap koltuk gibi farklı objelere yer verebilirsiniz. Böylece her hobi ve zevke uygun bir alan aynı oda içinde ailenizi bekliyor olabilir.

Eğer çocuklarınız oyun çağındaysa onlara halı örtüsü ile hijyenik, leke tutmayan özelliği ile kolay temizlenebilir, alerji yapmayan dokuya sahip bir oyun zemini sağlayabilir, bu halı örtüsünün üzerine küçük puflar ya da armut koltuklar koyarak renklendirebilirsiniz.

Aynı şekilde kolay temizlenen, leke tutmayan ve makinede dilediğiniz kadar solma ve eskime yapmadan yıkanabilen lastikli halı örtüsü türlerini yemek masası koyduğunuz bir köşeye de yerleştirerek, dökülerek leke yapan yemekleri dert etmeden sofranızın tadını çıkarabilirsiniz.

Aile boyu eğlenceyi aynı odaya akıllı dekorasyon ile toplamak isteyenler için sağladığı kolaylıklar ile halı örtüsü modelleri kullanılabilir ve eğlenceyi oturma odasında rahatça yaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir