Antre Dekorasyonu için Farklı Fikirler

Ev dekorasyonunda yatak odaları ve salonlar gibi alanların yanında hep atlanılan antreler aslında sizi karşılayarak evinize ilk girdiğinizde oluşturduğu izlenim ile hem konuklarınız hem sizin için oldukça önemli ve sık kullanılan alanlardandır. Sıcak bir karşılama sunacak olan antre fikirleri için ise nelere dikkat etmemiz gerektiğine birlikte göz atalım.

 

Antreleri aydınlatma

antre dekorasyonu için farklı fikirler
antre dekorasyonu için farklı fikirler

Evinize ilk girdiğiniz anda karanlık bir ortamın içinde olmak ilk izlenim açısından oldukça iç sıkıcıdır. Bunun için pencelerden uzakta kalan ve genelde dar yapısı ile negatif bir atmosfer oluşturmaya müsait antreleri aydınlık göstermek dekorasyonda çok önemlidir. Açık tonlarda  ayakkabılık ya da askılık gibi detaylar ile girişi daha aydınlık göstermek  mümkündür.

Bunun yanı sıra evinizde kullanmadığınız ya da girişte durduğu için hemen eskiyen halınıza uygun boyutta bir lastikli halı örtüsü geçirerek saniyeler içinde açık renklerde yeni bir halınız olabilir. Kışın çamuru ya da kiri fazla olan antrelerde halı yıkamak gibi can sıkıcı bir işten, leke tutmayan ve yıpranma olmadan dilediğiniz kadar kullanmanızı sağlayan lastikli halı örtüsü modelleri ile kurtulabilirsiniz.

Aydınlatma konusunda girişte sizi karşılayan ve evden ayrılmadan önce son gmrüntünüze bakmanızı da sağlayacak olan büyük bir ayna ya da tavandan sarkan küçük birkaç aplik de yardımcı olabilir.

 

Sıcak bir karşılama

 

antre dekorasyonu için farklı fikirler
antre dekorasyonu için farklı fikirler

Evinize ilk girdiğiniz anda daha sıcak bir atmosfer ile karşılanmak için anılarınızdan yardım alın. Aile fotoğraflarınızı, en keyifli tatil fotoğraflarınız ya da böyle bir yeteneğiniz varsa yaptığınız tabloları evinizin girişine irili ufaklı bir şekilde yan yana asın. Böylece bir fotoğraf köşesi de yaratarak elinizdeki çerçeveleri de kullanmış olursunuz.

 

Küçük kazalara dikkat

 

Antreler genelde kolay kirlenmesi korkusuyla halı bulundurulmayan yerler olmakla birlikte, mermer zemini ve evin diğer bölmelerini birbirine bağlayan yapısı ile kayarak düşme gibi küçük kazaların sık karşılaşıldığı yerlerdir. Oysa halınıza aydınlık verecek açık renklerde bir halı örtüsü ile lekelere karşı koruma sağlayarak, kayma yapmayan ya da toplanmayan yeni görünümlü halınızı rahatça kullanabilir, halınız kirlendiğinde komple yıkamak yerine kolayca makinede yıkanabilen halı örtüsünü temizleyebilirsiniz.

 

Antrelerde kolay kirlenmesi nedeniyle halılar tercih edilmese de dekoratif görünüme katkısı ve kaymaları önlemesi ile kolay temizlenen halı örtüsü modelleri akıllıca birer üründür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir