Beyaz Mutfak Tasarımları için Fikirler

Beyaz mutfak tasarımları ile mutfağınızın aydınlık ve sadelik içerisinde olup size daha keyifli bir çalışma ortamı oluşturmasını istiyor ve bunun için beyaz rengini mutfağa taşımanın vaktinin geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle modern ev tasarımlarında son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan beyaz mutfak tasarımlarına geçişte en çok tereddüt yaratan konu beyaz renginin mutfak gibi kolay kirlenen ve dağılan bir alanda kullanımı olsa da, lastikli halı örtüsünün leke tutmaz ve yıkanmalara rağmen yıpranmaz özelliği sayesinde bu bahane de rafa kalkıyor.

Ferah mutfaklara merhaba

beyaz mutfak tasarımları ve lastikli halı örtüsü

Beyaz mutfaklar country tarzı yansıtmasından dolayı mat ve uçuk pembe tonlarında çiçek desenli ürünlerle birlikte eskiden sıkça kullanılıp bir dönem için unutulsa da modernliğin önem kazandığı, fonksiyonel ve bir o kadar ferah mutfaklar için yeniden moda oluyor. Zeminin, duvarların, aydınlatmaların beyaz renginde olduğu ferah mutfaklara merhaba derken mutfaktaki ağır kokular ve lekelerin korkusundan dolayı halı kullanmak istemeyenlere ise makinede kolayca yıkanan halı örtüsü modelleri oldukça pratik bir öneri oluşturabiliyor.

Beyaza ne yakışmaz?

Eğer yalnızca beyaz kullanma fikrine sıcak bakmıyor ancak beyazın sade şıklığından mutfağınızda yoğun olarak faydalanmak da istiyorsanız, beyaz zemin, duvar, mutfak dolabı ve tezgaha uyumlu birkaç küçük dekoratif gereç kullanılabilir. Örneğin açık tonda ahşap pencere, kapı ve mutfak dolabı kulpları ya da halı ve perdenizde ekru, gümüş gibi beyazı hatırlatan tonları kullanabilirsiniz.

Eğer halı seçimi için geç kaldığınızı ve çoktan almış bulunduğunuzu halınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız endişe etmeyin, beyaza uyumlu birçok renk ve romantik çiçek desenli lastikli halı örtüsü modelleri sayesinde mutfakta oluşan lekeleri dert etmeden dilediğiniz gibi yemeklerinizin tadını çıkarabilirsiniz.

ferah mutfak tasarımları
ferah mutfak tasarımları

Beyaz rengini hangi temada nasıl kullanacağınız konusunda emin değilseniz, kullanacağınız detayların mutfak dolabı ve tezgah gibi geniş alanlara yön vereceğini unutmayın. Örneğin mat renklerde raflar retro bir tema oluşturup nostaljik bir hava yaratırken, ankastre ürünler ve metal rengi aydınlatmalar ise sofistike bir görünüm katar. Eğer halınızın renklerini kullanarak temanıza yön vermeyi tercih ediyor ancak sık değişiklik yapmak istiyorsanız, farklı halı örtüsü modelleri bunun için biçilmiş kaftan.

Oldukça uygun lastikli halı örtüsü fiyatları sayesinde seçtiğiniz farklı tarzlarda örtülerle halınızda sık sık değişikler yaparak, beyaza sıkıcılıktan ziyade eğlence katabilirsiniz.

Mutfakta kullanımı şık olduğu kadar düşündürücü olan beyaz rengini mutfak halılarında rahatça kullanmak için halı örtüsü kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir