Country Tarzda Dekorasyon ile Doğal ve Sıcak Evler

Geçmiş yılların klasiği günümüzün ise vazgeçilmez modası country tarzı, küçük kasabaların ve anneannelerimizin ev tasarımındaki sıcaklığını anımsatan detayları ile modern hayatın da popüler stil önerileri arasında yerini alıyor. Biraz el yeteneği ve birkaç küçük değişiklik ile sanıldığından çok daha uygun ve kolay olan country dekorasyonuna geçiş, halılarınızı lastikli halı örtüsü ile kolayca yenilemek ya da raflarınızın eskiliğinden faydalanarak retro bir görünüm katmak için fırsat olabilir.

 

Çiçeklerin doğallığı adına!

 

Pastel tonların, pembe ve beyaz rengin, çiçek desenlerinin ve doğallığın temelini oluşturduğu country tarzı adeta yaşlı-genç herkesin ev dekorasyonunda gözdesi haline gelmiş durumda. Doğallığa özlem ya da şıklıkla sadeliği bir arada bulundurma isteği mi bilemiyoruz ancak ferah, sıcak ve elit dekorasyonda country tarzın ne kadar iyi bir alternatif olduğunu inkar edilemez.

 

Country yapmak için neler yapılmalı?

 

country tarzı
country tarzı

Evinizde pembe-beyaz, krem-mavi gibi renk kombinlerini genel olarak kullanmaya ve iki renk kombinin dışına çıkarsanız da pastel ve mat tonlardan şaşmamaya çalışmalısınız. Eğer mobilyalarınız buna uygun değilse büyük beyaz bir örtü ile hemen kapatabilir, halılarınızı ise çiçek desenli bir halı örtüsü ile dakikalar içinde yeni alınmış gibi gösterebilirsiniz

 

Country tarzda açık renklerin hakimiyetinden dolayı kolay kirleneceği algısı da kolay temizlenen, yıkanabilen ve leke tutmayan özelliği ile halı örtüsü modelleri, anti bakteriyel ve leke önleyici halılara büyük paralar ödemek istemeyenler için harika bir fikir olabilir.

 

Mobilyalarınız koyu renkte ise biraz zımparalayarak eskitilmiş havası katabilir ya da açık ahşap rengine veya beyaza boyayabilirsiniz.

Rahat, konforun ön planda olduğu ve pamuklu tekstil ürünleri bu tarzın olmazsa olmazlarındandır. Bu nedenle içine gömülebileceğiniz rahat minderleri koltuklarınızda kullanabilir, pamuklu dokusu ile yumuşacık lastikli halı örtüsü modelleri bularak eski halınızı atmaya gerek kalmadan yenileyebilir, kanaviçe işlemeli dekoratif tablolar ya da abajurlar ile çiçek desenlerine ayırdığınız alanı arttırabilirsiniz. Birkaç suntayı çatlatma görünümü vererek beyaza boyayıp, doğal pembe çiçeklerin olduğu saksılar yerleştirebilir, böylece dekorasyon gereçleriniz için duvarınızda ekstra yer de edinebilirsiniz.

Country dekorasyon tarzı eskiden sahip olduğu popülerliği yeniden kazanmasının yanı sıra birkaç küçük yenilikle evinizi daha ferah, sıcak ve doğal gösterebilir, bu yenilikler için de lastikli halı örtüsü gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir