Dağınık Mutfaklara Düzenleme Önerileri

Eğer mutfakta çalıştıktan sonra oluşan dağınıklıktan ya da düzensizlik yüzünden mutfakta çalışırken zaman ve enerji kaybetmekten şikâyetçiyseniz mutfağınızı düzenleyecek pratik önerilerimize göz atmanızda fayda olabilir. Sık lekelenen ve temizliği zor halılara alternatif kolay temizlenen ve makinede yıkanarak ütü gerektirmeyen lastikli halı örtüsü modellerinden, kompakt çekmecelere kadar birçok önerinin içerisinde size de uygun olanları seçerek artık daha keyifli bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Geniş lavabolar kurtarıcıdır

Mutfağınızı yenilerken geniş lavabo modelleri seçin. Aniden gelen misafirlerinize yakalanmamak için bulaşıklarınızı yığabileceğiniz bir alan ya da daha rahat meyve sebze yıkama olanağı sunan bu seçenek oldukça pratiktir. Eğer böyle bir model için tezgah altında yeterinde alan yoksa, yan yana iki lavabo şeklindeki modelleri de mutlaka değerlendirin. Böylece sebze yıkama ve bulaşık işlerinin yapılacağı alanları ayırabilirsiniz.

Sepetler ve raflar ile toparlanın

düzenli mutfaklar
düzenli mutfaklar

Elinizin altında bulunması gereken ancak çekmecelerin içini dağıtan ya da yeri sürekli oradan oraya değişen rende, huni gibi küçük el aletlerini büyük sepetler içerisine yerleştirerek toparlayabilirsiniz. Bu sepetlere halı örtüsü tercihinize uygun olarak renklerde kurdeleler ile sevimlilik katabilirsiniz.

Raflarınız da dekorasyonu tamamlamasının yanı sıra büyük kavanoz ve tavalardan, yemek takımı ve kahve kupaları için yer edinmeniz anlamına gelir. Raflarınızı eskitilmiş ahşap, çatlak görünümlü beyaz, ferforje ya da metalik gri gibi renk ve tasarımlarda temanıza uygun şekilde seçip, bu temayı halınızla tamamlayabilirsiniz. Halınızın hali hazırda kullandığınız raflara uyumsuz olduğunu düşünüyorsanız da eski halınıza lastikli halı örtüsü geçirerek yepyeni bir model elde edebilirsiniz.

Kompakt ve portatif öneriler

Çekmecelerinizin içerisine olabildiğince çok bölme yerleştirmeye çalışın. Köşe biçimine uyumlu yeni nesil çekmeceler ile tezgah köşelerinden de çekmece için faydalanabilir, tezgah altı dolaplara açınca bir çok göz çıkan demir ürünlerden yerleştirerek tavalarınızı kullanım sıklığınıza göre yerleştirebilirsiniz.

Taşınabilir ada mutfak modelleri de ekstra çekmece ve tezgah edinmek için eğer yeterli alanınız varsa bu alanı değerlendirmek için en mantıklı seçenektir. Yerini yemek hazırlarken ya da yerken dilediğiniz gibi değiştirebilir, ada mutfağınızı eski halılarınızı halı örtüsü modellerinden dilediklerinizi ile kaplayarak uyum sağlayacak şekilde çevreleyebilir, bu sayede küçük bir yemek masası görünümü elde edebilirsiniz.

Dağınık mutfakları düzenlemede taşınabilir ya da çok amaçlı detaylardan faydalanabilir, değişikliklerin uyum sağlaması için halılarınızı değiştirmek yerine halı örtüsü kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir