Erkek Bebeklerin Odalarına Özel Fikirler

Eğer evinizin yeni konuğu bebeğiniz erkekse ve onun odası için özel tasarımlar arıyorsanız, bebek bekleyen herkese esin kaynağı olacak öneriler ile karşınızdayız.Bebeğinizi karşılayacağınız yeni evinde, ona ayırdığınız odasının tasarımının bebeğiniz kadar sizin için de önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle diğer odalardan farklı fonksiyonlara sahip bir oda tasarlamanın zorluğunda birkaç küçük öneri işlerini oldukça kolaylaştırabilir. Lastikli halı örtüsü gibi bebeğiniz için sağlıklı bir seçenekten, en popüler oda tasarımlarına kadar her detayı gelin birlikte inceleyelim.

İlk adım temanızı belirleyin

Bebeğinizin odasın öncelikle hangi temadan ilerleyeceğinizi seçin. Araba temalı kırmızı ağırlıklı bir oda mı, yoksa klasik bir erkek bebek odası olarak mavinin yoğun olduğu bir tasarım mı? Bebeğinizin bu odada huzurla dinlenmesi kadar keyifle oyun oynaması da önemli olacağından renkli ve canlandırıcı olduğu kadar sade bir tasarım da olmasına özen göstermelisiniz. Seçebileceğiniz ve en kolay oluşturabileceğiniz tema fikirleri arasında deniz, araba, hayvan temaları yer almaktadır.

Renklerden yardım alın

111Erkek bebek odaları için mavi renk en çok tercih edilen seçenek olmakla birlikte, yeşilin ve sarının farklı tonlarının ya da beyaz-kahve gibi sade renklerin de kullanıldığını sıkça görebilirsiniz. Eğer aydınlık bir bebek odası oluşturmak için beyaz rengini açık toprak tonları ya da mat gri dekoratif ürünler ile birlikte kullanabilirsiniz. Eğer halı tercihinde aceleci davrandığınızı düşünüyorsanız, yeni bir halı almak yerine makinede 40 dereceye kadar yıkanan ve yıkanma ile hiçbir yıpranma göstermeyen halı örtüsü modellerine göz atmak isteyebilirsiniz. Renklendirme için daha ileriki aylarda çocuğunuzun eğitimi için de faydalı olabilecek harf, rakam ve geometrik şekillerde panolardan da yardım alabilirsiniz.

Çocuğunuzun sağlığı önemlidir

222Evinizin yeni sahibi bebeğinizin sağlığı, her şeyden daha önceliklidir ve dekorasyonda da bu kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin lastikli halı örtüsü modelleri kullanarak sıradan bir halıyı bebeğiniz için sağlıklı, hiçbir şekilde alerji yapmayan ve tamamen bakteri düşmanı, hijyenik bir oyun alanına kolayca dönüştürebilirsiniz. Lastikli halı örtüsü fiyatları da diğer anti bakteriyel ve organik halılara göre çok daha uygun olmakta, bebeğiniz için harcamanızın bol olduğu bir dönemde oldukça iyi bir alternatif olabilmektedir.

Erkek bebekler için yaratıcılığın sonsuz olduğu birçok oda tasarımı bulunurken, önceliğiniz bebeğinizin sağlığı olmalı ve halı örtüsü kullanarak işe başlamanız faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir