Ev Dekorasyonuna Nereden Başlanmalı?

Evinizi dekore etmek keyifli olduğu kadar kafa karıştırıcı ve zorlayıcı olabilir. Ev dekorasyonu konusunda ilk olarak yenileme işlemine nereden başlayacağınızı karıştırabilir, bu kafa karışıklığı içerisinde hevesinizi kaybedebilirsiniz. Ancak evinizi daha keyifli hale getirmek için yaptığınız işlemlerden dahi keyif almalı, birkaç küçük öneriyi göz önünde bulundurarak dekorasyonu işkence olmaktan çıkarıp eğlenceye dönüştürmelisiniz. Tabi ki her şeyde olduğu gibi dekorasyonda da belli bir sıralamayı takip etmeli ve yeni nesil lastikli halı örtüsü gibi fonksiyonelliği arttıran pratik önerileri de değerlendirmelisiniz.

Ev Dekorasyonunda Öncelik tarz

İlk adım olarak kendinizi, keyif aldığınız detayları ve bir evde görmekten hoşlanacağınız stili düşünün. Countyr, mimalist, klasik, spor… Kendi zevklerinizin her öneriden daha öncelikli olduğunu ve evinizi kendiniz için dekore ettiğinizi unutmayın. Bu sayede hayatınızı kolaylaştıracak önerileri de daha kolay keşfedebilir örneğin halı örtüsü gibi ürünler sayesinde dekorasyonda ve temizlikte hem zamanda hem maddiyatta tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bütçe oluşturun

ev dekorasyonu

Yine kendinizi değerlendirmenin önemli olduğu bir diğer basamak da bütçedir. Yapacağınız herhangi bir yenilik sürecinden önce isteklerinizi ve bunun için ayırabileceğiniz makul bütçeyi listeleme yöntemi ile hazırlayın. Bütçe konusunda gerçekçi olun ve sakın acele etmeyin, masrafları hesaplarken bazı konularda ucuz olanı bulmak mümkün olmasa da birçok ürünün alternatif olarak daha ucuzunun bulunabileceğini de göz önünde bulundurun. Örneğin yeni bir halı almak için bütçe ayıramazsanız, anti bakteriyel ve organik özellikli leke tutmayan halılara büyük paralar vermek yerine, tüm bu özelliklere sahip, ayrıca kolayca yıkanan ve yıpranma, toplanma ya da kayma yapmayan anti bakteriyel bir ürün olarak lastikli halı örtüsü fiyatlarına mutlaka göz atın.

Adım adım ilerleyin

lastikli halı örtüsü modelleri

Ev dekorasyonu öncesinde evinizde tadilat ihtiyacı varsa ya da boya-badana gibi işler varsa önce bu dağınıklık yaratacak kirli işlerden kurtulun. Sonrasında kirden koruma amaçlı mobilya seçimine başlayın. En son olarak dekoratif ürünler, aydınlatma gereçleri gibi detayları ekleyin. Eğer bu sıralamada bir hata yaparak herhangi bir parçayı çoktan almış olarak hata ettiğinizi düşünüyorsanız endişelenmeyin. Örneğin mobilya seçiminden önce halı almak gibi bir hataya kapıldıysanız, sık sık değiştirebileceğiniz ya da dilediğiniz kadar yıkayarak kullanabileceğiniz farklı lastikli halı örtüsü modellerinden yardım alın.

 

Dekorasyonda adım adım ilerleyerek ve tarzınızı belirleyerek dilediğiniz eve kavuşmak mümkündür. Ayrıca uygun fiyatı, değişim ve kullanım kolaylığı ile lastikli halı örtüsü alarak dekorasyona katkı sağlamak mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir